سفارش تبلیغ
صبا ویژن
حکیم ده خصلت دارد : پارسایی، عدل، فهم، گذشت، نیکی، بیداری، خودنگهداری، تذکر، هشیاری، نیک خویی و میانه روی . [لقمان حکیم]
اللهم عجل لولیک الفرج ...
 

دسته بندی موضوعی یادداشتها
 

آمار و اطلاعات

همراهان امروز :6
همراهان دیروز :18
کل همراهان :36686
تعداد کل یادداشت ها : 14
99/6/31
12:43 ص
اللهم عجل لولیک الفرج ...
 
محمدرضا قربان بیدگلی[495]
اللهم بلغ مولانا الامام الزمان / اللهم عجل لولیک الفرج ..........اللهم احفظ و انصر قائدنا و نورعیننا و سیدنا و مرجعنا الامام الخامنه ای ( روحی فداه) ------------------- ای آن که خون کردی دل سید علی را***برگرد تا سربند"یا زهرا(س)" نبستیم...

خبر مایه
لوگوی دوستان »»»»»»»»»»»»»»»»»»» وجود وبلاگها در این قسمت، به معنای تایید تمام مطالب آنها نمی باشد
 

پیوند دوستان »»»»»»»»»»»»»»»»»»» وجود وبلاگها در این قسمت، به معنای تایید تمام مطالب آنها نمی باشد
 
عاشق آسمونی مطالب خواندنی خندون ► o▌ استان قدس ▌ o ◄ سیب سرخ نغمه ی عاشقی سرچشمـــه فضیـلـــت ها ؛ امـــام مهــدی علیــه السلام منجی بشر مهندس محی الدین اله دادی عشق الهی @@@فردوس@@@ .: شهر عشق :. کلارآباد دات کام اولین وبلاگ حرفه ای نقد بازی های رایانه ای GUSTPC پیامنمای جامع پرنسس زیبایی بادصبا O2H-SMS منطقه آزاد محمدمبین احسانی نیا دوست یابی نرم افزار دوست یابی ویژگی های یک دوست مــــبــــلـــــــغ اسـلـــام روستای زیارتی وسیاحتی آبینه(آبنیه)باخرز «نجوای شبانه» سربازی در مسیر من الغریب الی الحبیب رشادت مردود گروه اینترنتی جرقه داتکو سیرت پیشگان هر چه می خواهد دل تنگت نگو منتظران شهادت اهلبیت (ع)،کشتی نجات ما... کیمیا دوستانه « « عاشقی » » صاعقه عزای حسینی محبین بهار عشق صل الله علی الباکین علی الحسین مقاله های تربیتی Sea of Love فقط خدا زازران همراه اخر به بهترین وبلاگ سرگرمی خوش امدید چه زود دیر میشه * امام مبین * دکتر علی حاجی ستوده مسائل شیطان پرستی در ایران و جهان دانلود موزیک قلب خـــــــــــــــــــــــــــاکی کشکول آرمش در هیاهو حاج آقا مسئلةٌ رویای زیبا ... یکی بود هنوزهم هست جانم فدای رهبر بهترین ها برای شما صحیفه خدمات فنی عشق بی انتها مریم جون ! حدائق ذات بهجة آینده ی سبز زرشک و خواص زرشک و تقاضای زرشک فروشگاه استثنایی فدائیان رهبری حسن تنهاترین سردار دنیاست اذله علی المومنین اعزه علی الکافرین .آیه 54 سوره مائده واژه های نارنجی ظهور بسیار نزدیک است یاران آسمانی ترویج ازدواج موقت برای جلوگیری از گناه جوانان اشتراک گذاری و نشر اینفوگرافیک‌های مختلف ::. __ .::

اللهم عجل لولیک الفرج

سلام بر شما عاشقان مهدی(عج).

برای درک درست رهبری امام در عصر غیبت ، ابتدا باید توجه کنیم که (غیبت)در اینجا در مقابل (ظهور)است ، نه (حضور) . امام را غایب نامیده اند ، زیرا ایشان از نظرها غایب اند ، نه این که در جامعه حضور ندارند. ایشان چون خورشید عالم تاب ،انوار هدایت و رهبری خود را بر مردم به خصوص بر شیعیان می تابانند.درعصر غیبت امام زمان (عج) ، ولایت و رهبری جامعه ی اسلامی ، بر عهده ی فقیه واجد شرایط است و چنین فقیهی ، رهبری و هدایت مسلمانان را به سوی اهداف اسلامی به عهده دارد.

شایستگی رهبری جامعه ی اسلامی :کسی شایسته ی رهبری بر جامعه ی اسلامی است که این شرایط را داشته باشد : 

 

1-فقیه عادل با تقوا باشد.

2-زمان شناس باشد و بتواند احکام دینی را متناسب با نیاز روز به دست آورد.

3-با تدبیر و با کفایت باشد وبتواند جامعه را در شرایط پیچیده رهبری کند و با درایت و بینش عمیق ، نقشه های دشمنان دین را خنثی سازد.

4-شجاعت و قدرت روحی داشته باشد و بدون ترس با دشمنان دین مبارزه کند و در اجرای احکام دین از کسی نترسد و با قدرت در مقابل تهدیدها بایستد و پایداری کند.

ضمنا چنین کسی باید مورد قبول مردم باشد و مقبولیت داشته باشد. فقیهی می تواند جامعه را هدایت کند که مردم با آگاهی به او اعتماد داشته باشند و پذیرش رهبر توسط مردم ، اجرای احکام الهی مقدور میشود.

 

ما باید کاری کنیم که جامعه به سوی عدالت و رستگاری بیشتر هدایت شود تا زمینه را برای ظهور مهدی موعود (عج) فراهم کنیم و این امر در صورتی رخ می دهد که مردم از قبل ، این هدایت را بپذیرند و به خاطر آن تلاش کنند و در سختی ها از رهبر حمایت کنند و ازخود گذشتگی نشان دهند.

رهبر حقوقی بر مردم دارد که باید توسط مردم اجرا شود که عبارتند از :

1-وفا به بیعت.

2-یاری رهبر(امر به معروف و نهی از منکر).

3-اجابت در دعوت.

4-اطاعت و پیروی از فرمان رهبر.

همچنین مردم هم حقوقی بر رهبر دارند که باید توسط رهبر اجرا شود که عبارتند از :

1-نصیحت و یاری مردم.(ارشادی)

2-تقسیم عادلانه ی بیت المال.(اقتصادی)

3-آموزش و تربیت.(تعلیمی)

و حضرت علی (ع) در مورد رابطه ی میان رهبر و مردم می فرماید :(( بزرگترین حقی که خدا واجب کرده است ، حق رهبر بر مردم و حق مردم بر رهبر است، حقوقی که خدا بر هریک از این دو نسبت به هم واجب کرده و آن را سبب دوستی و الفت آنان و ارجمندی دینشان قرار داده است، مردم جز به صلاح حاکمان اصلاح نپذیرند و حاکمان جز به پایداری مردم نیکو نگردند.))

هنگامی که یک جامعه ی اسلامی تشکیل می شود ، تداوم و پویایی آن به حضور فعال و با نشاط یکا یک مردم در تمام صحنه های زندگی اجتماعی وابسته است.همان طور که گفتیم ، تشکیل حکومت اسلامی در عصر غیبت می تواند در زمینه سازی حکومت جهانی حضرت ولی عصر(عج) موثر باشد زیرا تشکیل حکومت اسلامی علاوه بر این که یک ضرورت اساسی در اجرای احکام اسلامی است ، به مومنان و منتظران حضرت مهدی(عج) فرصت می دهد که آنچه را برای آمادگی ظهور لازم است ، فراهم سازند.

در عصر غیبت برای تشخیص راه از بی راهه دو چراغ وجود دارد که عبارتند از:

1-مرجعیت.

2-ولایت فقیه.

ولایت و حکومت اسلامی قلعه و حصار محکمی است که منتظران در آن ، به آماده سازی و تشکل خود می پردازند. بنا براین :

تشکیل حکومت اسلامی در عصر غیبت به معنای ارائه ی یک الگو از حاکمیت دینداران است که با استفاده از تعالیم انبیاء ، برای خوشبختی و سعادت دنیا و آخرت انسان ها تلاش می کنند و همچنین وجود حکومت اسلامی می تواند امکان مقابله با توطئه های دشمنان را فراهم کند و برنامه ی کامل و وسیعی را برای پایداری و استقامت مسلمانان در مقابل مستکبرین تدارک ببیند.

(الحمد لله که رهبر عظیم الشان ما، تمام شرایط رهبری را داراست و همچنین مورد قبول مردم نیز هست)

< پس بیایید تا زمینه ی ظهور را فراهم کنیم >

 


  
  

به خدا قسم او خواهد آمد

سلام بر شما منتظران مهدی موعود(عج).مژده بر شما که او ظهور خواهد کرد.

در تمام طول تاریخ،دو گروه حق و باطل در مقابل هم قرار داشته اند و انسانهایی که در گروه حق قرار دارند در راه خداپرستی،آزادگی،عدالت،انسان دوستی،فضایل اخلاقی و دفاع از محرومان تلاش می کنند و یاران مهدی(عج)از این گروه اند پس بکوشیم از این گروه باشیم.

اما انسانهایی که درگروه باطل حظور دارند،خودخواهانی هستند که ستمگری پیشه ساخته و برای رسیدن به آرزوهای خود از انسانها بهره می برند.

پیامبران نیز گفته اند در پایان تاریخ،منجی ظهور خواهد کرد و حکومتی عادلانه تشکیل خواهد داد که فقط بر اساس دین خدا اداره خواهد شد.ما با توجه به این سخن پیامبران وبا یقین و ایمان به خدا باید مهر و محبت خود را به مهدی(عج) افزایش دهیم و این امر چند فایده دارد :

1-شخص عاشق، برای جلب رضایت امام خود می کوشد.

2-شخص عاشق ،امام را اسوه قرار می دهد و خصلتهای ایشان را در خود به وجود می آورد.

3-شوق دیدار امام،امید به آینده ای زیبا را در شخص عاشق به وجود می آورد.

- وقتی افراد ،منتظر باشند ،به تدریج جامعه ای منتظر به وجود می آید و فرد منتظر مسئولیت هایی دارد:

1-تقویت ایمان:پیامبر اکرم(ص)در این باره به حضرت علی (ع) می فرماید:بزرگترین مردم در ایمان و یقین کسانی هستند که در آینده زندگی می کنند و پیامبرشان را ندیده اند و امامشان در غیبت است و فقط به سبب خواندن قرآن و احادیث معصومین (ع)ایمان می آورند.

2-ایجاد آمادگی در خود و جامعه:که این آمادگی باید در همه ی ابعاد باشد زیرا امام زمان(عج)یارانی توانمند در همه ی ابعاد می خواهد.

3-تقویت محبت و معرفت به امام:که پیامبر(ص)درمورد امام زمان می فرماید:هر کس می خواهد خدارا در حال ایمان کامل و مسلمانی مورد رضایت او ملاقات کند،ولایت و محبت امام عصر را بپذیرد.

4-پیروی از امام عصر(عج) :پیامبر(ص) در این باره میفرماید خوشا به حال کسی که به حضور قائم برسد در حالی که قبل از قیام او نیز پیرو او باشد.

5-دعا برای ظهور امام:امام علی (ع) می فرماید منتظر فرج الهی باشید و از لطف خدا مایوس نشوید که محبوبترین کار ها نزد خدا انتظار فرج است.

- جامعه ی منتظر نیز ویژگی هایی دارد:

1-به واقعیت های ناهنجار موجود ، نه می گوید و به امید فردایی درخشان تلاش می کند.

2-در مقابل حکومت تاغوت می ایستد و مقاومت می کند.

3-می کوشد تا در جهت همان نوع جامعه ای که انتظارش را می کشد حرکت کند.

<پس منتظر او باشیم >